01.06.2012 - 18269         396   Defa Okundu.       Facebookta Paylaş  
  
Gönlümüz çarşafta

    Geçtiğimiz Pazar günü Olağan İl Kongresi´nde yönetime seçilen CHP´liler dün ilk kez bir araya geldi. parti lokalinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu üyeleriyle, Kurultay Delegeleri tanıştı.

A a  + -

     Geçtiğimiz Pazar günü Olağan İl Kongresi´nde yönetime seçilen CHP´liler dün ilk kez bir araya geldi. parti lokalinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu üyeleriyle, Kurultay Delegeleri tanıştı.Tanışma toplantısında bir konuşma yapan İl Başkanı Muzaffer Mavuk kongrede çarşaf-blok liste tartışmasının yaşandığını, ancak yönetimde bulunan herkesin çarşaf listeyi savunduğunu söyledi. Mavuk tüzükte yapılacak değişiklikle önümüzdeki süreçte seçimlerin çarşaf listeyle yapılması taraftarı olduğunu kaydetti.
     
      ÇARŞAFI SAVUNUYORUZ
     
      Olağan il kongresinde yaşanan çarşaf-blok liste tartışmalarının geride kaldığını belirten Muzaffer Mavuk, İl Yönetimindeki isimlerin çarşaf listeyi savunduğunu belirtti. Mavuk, "Hepinize başarılar diliyorum. Başarılar dilerken, başarılı olmak zorunda olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Kesinlikle başarılı olmak zorundayız. Bu ekip bunu başaracak güçte ve kararlılıktadır. Biz belli ilkelerle gittik. her ne kadar çarşaf-blok kosunu tartışılmış olsa da bizim hepimizin gönlü çarşafta. Tüzüğümüzdeki eksiklikleri tamamlayarak bir dahaki kongrelerde bu konu tartışılmaktan çıkacağına inanıyorum. Sonuçta şu var ki; bizlerin karşısına aday dahi çıkmadı. Bize delegelerimizin verdiği görev şu; sizleri seçiyoruz, başarı da bekliyoruz demek istiyorlar. Hakları da. Bu nedenle önümüzdeki dönemde değişik bir programla çalışmaya başlayacağız" diye konuştu.
     
      YEREL İKTİDAR OLMAK İÇİN ENGELİMİZ YOK
     
      Yeni yönetim olarak değişik bir çalışma sistemiyle göreve başlayacaklarını belirten Muzaffer Mavuk, bununla ilgili olarak ilçe başkanları için birer program hazırlanacağını belirtti. Mavuk şunları kaydetti:
      " İl yönetimimiz genel merkezle irtibat halinde olarak bütün ilçe başkanlarına bir program yapacağız. Köy programları, mahalle programları, haftada bir gün pazaryeri programları hazırlayacağız ve sürekli yönetim kurulundaki arkadaşlar buraları gezecekler. Önümüzdeki en büyük sorun da maddi sorunlar. Maddi sorunları artık kendimiz çözeceğiz. Genel merkez gönderdi, göndermedi bakmayacağız. Kendi içimizde bunun formüllerini bulup fedakar üyelerimizle görüşüp bunu kendi içimizde çözerek devam edeceğiz. İlk hedefimiz ilçelerdeki belediye başkanlıklarını kazanmak olacak. Tabi bununla beraber bize başarıyı getirecek olanlar bize başarıyı getirecek kazanımlar, büyükşehir belediyesini kazanmamıza neden olacaktır.Bu temelde benim sizlere önerim, köylere en az 20 defa gidilmeli. Seçime daha iki yıl var. İki yıl içinde en az 10 defa gidilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bunu Dursunbey, İvdirdi, Sındırgı, Savaştepe nasıl gerçekleştirecek? Bizlerin desteğiyle bunu gerçekleştirecekler. biz şu anda Balıkesir merkezde 250-300 kişi hali hazır faal ben çalışmaya hazırım, görev verin diyen arkadaşlarımız var. Kimisi yakıt desteği, kimisi kendi çalışmalara katılacak. Bunları bu şekilde başaracağız. Bunları yaptıktan sonra bizim yerelde iktidar olmamızın önünde hiçbir engel görmüyorum. Kesinlikle ben şu anda dahi gezdiğimiz ilçelerde, köylerdeki hayırlarda bu rüzgarı görüyorum. Muhtarlar kesinlikle dışlamadan bizleri her zaman beklediklerini söylüyorlar. Bu çalışmaları iki yıl süresince tamamladığımızda yerelde kesinlikle iktidar olacağımıza inanıyorum."
     
      BELEDİYE BAŞKANLARINI YOK SAYMADIK
     
      CHP İl Başkanı Mavuk, kongrede diğer bir tartışma konusu olan kurultay delegelikleriyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
      "Bu dönem kurultay delegesi olmuş arkadaşlarımız daha önce kurultay delegesi olammış arkadaşlarımız. Bizim o anlamda karalama, laf atma şeklinde belediye başkanı düşmanı, belediye başkanlarını istemiyor dendi. Biz kesinlikle böyle bir şey düşünmedik. Nitekim listemizde 3 tane belediye başkanı var. Bizim söylemimiz; 3-5 defa kurultay delegesi olmuş ve hala benden başka bu ilçede kurultay delegesi olamaz anlayışında arkadaşlarımız var. Biz bunlara kesinlikle böyle bir karar aldığımızı söyledik. Kurultay delegesi olmamış belediye başkanlarımız kendi içlerinden birilerini çıkarırsa saygı duyarız dedik. Nitekim de öyle oldu. Bu görev onurlu bir görev. Bu görevi ne kadar partililerimize yayarsak, partililerimiz o kadar mutlu oluruz diye düşündük. Öyle olduğuna da inanıyorum. bu desteği aldık. Çoğu belediye başkanım saygı duydu. Özellikle geçen dönem kurultay delegelerimiz 9 belediye, 1 il başkanımız, geri kalan 10 kişi içinde yaygınlık vardı. Bunu yıktık. Bundan sonra gelenek halini alır diye düşünüyorum. Bu dönem kurultay delegesi olanlar bir dahaki dönem biz olsak da olmasak da kurultay delegeliğini ağızlarına almazlar diye düşünüyorum. Çünkü bu onurlu görevi herkese dağıtmayı düşündük."
     

 

 

Balıkesir POLİTİKA GAZETE'sine E--mail gönder: eposta@balikesirpolitika.com

Yazıcı çıktısı alırken Lütfen görüntülenen dosyaya için  DÜŞEY sayfa ayarı yapınız.