08.05.2013 - 23378         567   Defa Okundu.       Facebookta Paylaş  
  
ENDONEZYA´DAKİ TÜRK KÜLTÜRÜ HAFTASINA BALIKESİR DAMGASI

    Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Endonazya Türkiye Büyükelçisi Zekeriya Akçam’ın davetlisi olarak 29 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Başkent Jakarta´da yapılan Türk Kültürü Haftasına katıldı. 29 Nisan´da resepsiyonla başlayan haftada yapılan törende Türk Kültürü Endonezyalı´lara tanıtıldı.

A a  + -

     Endonezya Türkiye büyükelçisi Zekeriya Akçam´ın organize ettiği Türk Kültürü Haftası´nda Türkiye´nin tanıtımı yapıldı. Etkinlikte İzmir´den katılan ünlü aşçıların yaptığı Türk yemekleri, Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ve Halk Müziği Topluluğu, Kültür Bakanlığının gönderdiği resim ,Türk sanatları ürünleri hafta boyunca ziyaret edildi.
     
      Geceye Endonezya Cumhurbaşkanının oğlu, Endonezya Devlet bakanları, Ülkelerin Büyükelçileri Endonezya Şehircilik Bakanı, Jakarta Milletvekilleri, çok sayıda davetli katıldı.
      Gecede Türküler ve halk oyunları eşliğinde Türk yemekleri ikram edildi. Türkiye Büyükelçisi Zekeriya Akçam‘da türkü söyledi. Tüm davetlilerin katılımıyla oyunlar oynandı, halaylar çekidi. Halk Eğitim türkü ve halk oyunları ekipleri uzun süre ayakta alkışlanıp programa devam etti.
      Ayrıca Balıkesir Savaştepeli olan Zekeriya Akçam, yine Savaştepeli olan Endonezya Askeri Ateşesi Bahadır Dalgıç ve Savaştepeli Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven gecenin sonunda uzun süre sohbet ettiler.
      Hafta boyunca hergün öğlen ve akşam halk müziği ve halk oyunları eşliğinde türk yemekleri ikram edildi. Endonezya’da bulunan Türkler ve Endonezler haftaya çok büyük ilgi gösterdiler.
      Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Canseven Endonezya Türkiye Büyükelçisi Zekeriya Akçam ve eşine Halk Eğitim Merkezi´nde yapılan ürünleri hediye ettiler. Ayrıca Şampiyon olan Balıkesirspor´un formasını giydirip ve atkısını taktılar.

 

 

Balıkesir POLİTİKA GAZETE'sine E--mail gönder: eposta@balikesirpolitika.com

Yazıcı çıktısı alırken Lütfen görüntülenen dosyaya için  DÜŞEY sayfa ayarı yapınız.