26.02.2010 - 3332              662   Defa Okundu.
FEYZULLAH ÖZKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI


CHP İl Başkanlığı´na adaylığını açıklayan Feyzullah Özkan, Merkez İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında, içinde bulunulan kongreler sürecinin tarihi önemine dikkat çekerek aday olduğuna vurgu yaptı.

      A  a  +  - 
Yazıyı büyüterek okumak için A a  + -  kullanınız.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl kongresine üç gün gibi kısa bir süre kala basın toplantısı düzenleyen Feyzullah Özkan, CHP´nin tarihsel öneme salip bir kongreler sürecinden geçmekte olduğunu belirterek, il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Özkan, "Bu kongreler, Kurutuluş Savaşına öncülük etmiş partimizin bugünkü kadrolarının ülkeyi yeniden kurmak ve cumhuriyetin etrafındaki kuşatma çemberi kırma kararlılığını göstereceği çok önemli bir kilometre taşı olacaktır" dedi. Türkiye´nin değiştirilmeye, dönüştürülmeye çalışıldığını, 87 yıllık Cumhuriyet´ten rövanş alınmaya çalışıldığını belirten Özkan, "Bu durum bizlere her zamankinden daha fazla sorumluluk ve görev yüklemektedir" dedi. Türkiye´nin, CHP´nin iktidarına ihtiyacı olduğunu belirterek, aday olduğunu söyleyen Özkan, "Ülkemizin CHP iktidarı ile bu suni gündemden kurtarılması halkımızın gerçek sorunlarının konuşulduğu ve çözüldüğü bir süreç başlatılacaktır" diye konuştu.

İRFAN BARIŞ´A SERT ELEŞTİRİ
Feyzullah Özkan, basın açıklamasında İl Başkanı İrfan Barış´ın kötü bir yönetim sergilediğini, Merkez Belediye Seçimi´nde büyük bir başarısızlık elde edildiğini belirtirken, Barış´ın il başkanlığı için yeniden aday olduğunu açıklarken de ´parti disiplin suçu´ işlediğini vurguladı. Bu görüşlerini CHP Genel Merkezi ile de paylaştığını anlatan Özkan, "İl başkanımızının bir yerel gazetede (POLİTİKA) yer alan kafa karıştıran yorumuna yönelik düşüncelerimizi genel merkezimizde salı günü yaptığımız görüşmelerde üst yönetim ile paylaştık. CHP geleneğinde; parti içi sorunların basın aracılığı ile konuşulması anlayışı hiç bir zaman hoş karşılanmamıştır. Ben, CHP geleneklerini bilen ve parti terbiyesini özümsemiş bir üye olarak bu kongre sürecini başından beri bu yanlış davranışlardan uzak durarak yürütmeye çalıştım. İlçe örgütlerimizle genel seçim öncesi örgütte yenilenme ve değişim talebinin kongre aritmatiğini ne ölçüde yansıyacağını değerlendirdik ve aday olmaya karar verdik. İrfan beyin kafa karıştıran yorumu parti geleneklerinin ötesinde disiplin suçu niteliğindedir" dedi. İrfan Barış´ın bilgi ve deneyim yetersizliğini örtmek için kongre zeminini kaydıran açıklamalar yaptığını ileri sürerek; "CHP delegesi, İrfan Barış´ın üzerinden İl Başkanlığı unvanı alındıktan sonra geriye ne kaldığını değerlendirebilecek kadar akıllıdır" diye konuştu. 


   

Balıkesir POLİTİKA GAZETE'sine E--mail gönder: eposta@balikesirpolitika.com

Yazıcı çıktısı alırken Lütfen görüntülenen dosyaya için DÜŞEY sayfa ayarı yapınız.